Moje meno je Dominika Mirgová. Spievam od svojich troch rokov. Ako dieťa som veľa rokov hudobne a spevácky pôsobila po boku svojho otca. Popri spievaní som sa venovala aj tancu, ktorý rovnako obľubujem aj teraz.

Ako 15-ročná som sa prihlásila do talentovej súťaže Slovensko hľadá Superstar, kde som vo finále skončila na druhom mieste. Keďže víťazka sa nechopila ponúknutej šance, jej post smeroval na mňa, a tak som do troch mesiacov musela vydať album. Dostala som nahrávaciu zmluvu so Sony BMG. Môj prvý album s názvom Dominika Mirgová vyšiel v roku 2008. Najväčším hitom z albumu sa stal singel Skoro ako v sne, ktorý sa v rádiách a na IFPI prebojoval na prvé priečky. 

O dva roky neskôr som skúsila šťastie v pesničkovej súťaži Eurovízia s vlastnou skladbou Cesta snov.  Chcela som spievať o veciach, ktoré som sama prežila, a  svojou hudbou sa prihovárať k ľuďom. 

To sa mi naplno podarilo v roku 2012, kedy som sa vrátila na „výslnie“, so skladbou NOVÁ.  Túto skladbu symbolizoval návrat na vrchné priečky hranosti v slovenských rádiách, ale aj nové hudobné smerovanie či etapu života. O mojom životnom príbehu a nešťastnej láske som sa vyspovedala Mirovi, ktorý ju napísal, a fanúšikovia ju označili za „hymnu zlomených sŕdc“. Skladbu v roku 2013 nominovali v kategórii Hit roka 2012 v ankete Slávik. Remix Dr. Woofa bol nominovaný v Eurodanceweb Award 2012 za najlepšiu slovenskú tanečnú skladbu roka 2012.

Preto môj ďalší album dostal názov NOVÁ (2013)! Nachádzajú sa na ňom hity ako Nová, Je koniec, Kto je on, L.A.S.K.A., Labuť. Za vysokú predajnosť albumu som od vydavateľstva dostala ocenenie Zlatá platňa.

V roku 2016 som vydala nový album s názvom ARMÁDA, venovaný fanúšikom, pre ktorých som pripravila aj nový merch. V roku 2016 som ohlásila na jeseň a jar svoje prvé turné ARMÁDA TOUR, ktoré bolo úspešné.

V roku 2017 som bola nominovaná v rámci Hudobných cien Európy 2 v kategórii speváčka roka, ktorú som napokon aj vyhrala!Začala som tvoriť hudbu sama spoločne s mojím klaviristom Matúšom Ferkom (Ien Echo). Vytvorili sme krásne skladby Toto som ja, REAL(ITA) a Zober ma tam, ktorá sa stala hitom. 

Neskôr som oslovila, podľa mňa NAJ producenta s BIG talentom, Hoodiniho, ktorý  spoločne s Adissom pre mňa spravil song Noc patrí nám, kde Adiss aj hosťuje. Od tej doby spolupracujem s Adissom a veľmi rada ho označujem za moju pravú ruku pri tvorení nových vecí. Som mega vďačná, že som mala možnosť spoznať týchto dvoch ľudí, pretože vo mne prebudili to dávno pochované. Vďaka nim som to skutočne ja a robím hudbu, akú som vždy chcela. Robili sme spolu aj na najnovšom albume Toto som ja.

Chcem ľuďom posúvať už len kvalitnú hudbu. Chcem, aby sa v textoch našli tak ako ja a aby im tie skladby pomáhali tak, ako pomáhajú mne. Milujem, keď si ľudia spievajú moje piesne! Toto je najväčšia motivácia! 

Spolupracovala som s úžasnými ľuďmi, ktorí mi vždy do skladieb priniesli niečo, čo ich okamžite oživilo. Za každého jedného umelca ĎAKUJEM! Suvereno, Elpe, Rakby, Mišo Biely, Kali, Majself, Adiss, Šorty, Erycan, môj ocino...Pracovala som s tými najlepšími producentmi ako Marek Šurin, Viktor Hazard, G-bod, Samuel Kovacs, Adiss, Peter Pann, Randy Gnepa, Ien Echo, Grizzly, Hoodini, Robert Burian, Sukowach...